اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل گروه قند و شکر و صنایع غذایی - بورس تهران

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • #76
  نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4653316, member: 49249

  با سلام و عصر بخیر، به مانند قشکر با قیمت حداقلی 1800 هدیه دیگر گروه قند و شکر به فعالان بازار، لمس مجدد محدوده حمایتی 1100 توسط قشیر است:

  آپدیت قشیر روزانه و لگاریتمی 98/07/18:

  با نوسان اخیر شاخصهای بازار، قشیر در تایم روزانه بار دیگر میتواند سقف شکسته شده کانال صعودی (آبی) خود را روی محدوده 1100 لمس و سپس با حمایت مجدد آن صعودی شود.

  پروجکشن قیمتی بسیار مهم نمای بلندمدت و تایم ماهانه و هفتگی (چارت اول پستهاب بالا) روی این تایم نیز با خطوط افقی قرمز نمایش داده شده است (مشتق از اصلاح نمایش داده شده BC):

  * تمام مرزهای مهم قیمتی در دو سال اخیر سهم و پیوتهای ماژور تایم روزانه در نقاط نزدیک شدن سطوح پروجکشن قیمتی به خطوط کانال صعودی ایجاد شده (مثلثهای سبز). بر همین اساس در زمان حال و بالای سقف کانال صعودی میتوان حمایت قوی را برای قیمت انتظار داشت:

  میتوان منتظر ادامه رشد قشیر بود چرا که علاوه بر سیگنالهای خوب، گویا از سهامداران قشیر کسی سوالی نداشته! و بعد از %50 رشد همه چیز برای ایشان و از دید شرکت شفاف است.


  اطلاعات حاصل از کنفرانس
  اطلاع رسانی %50 رشد قشیر:  https://codal.ir/ReportList.aspx?search&Symbol=قشیر&LetterType=-1&Isic=384205&AuditorRef=-1&PageNumber=1&Audited&NotAudited&IsNotAudited=f al
  se&Childs&Mains&Publisher=false&CompanyState=1&Ca t egory=-1&CompanyType=1&Consolidatable&NotConsolidatable


  ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 11-12-2019, 04:09 PM

  نظر


  • #77
   نوشته اصلی توسط Spinoza نمایش پست ها
   خوب به تدریج قمرو قدرت سیگنال اخیر خود را به بازار ثابت میکند: تا دیروز و در چارت کلاسیک، قیمت با شیب بیشتری از از مرز مهم رتریس فیبوی %78.6 صعودی از اصلاح اخیر، عبور کرد در حالی که میانگین یا شاخص گروه قند و شکر هنوز درگیر سطح %50 همین فیبو است. این به تنهایی قدرت بسیار بیشتر خریداران در قمرو را نشان داده و احتمال اینکه حرکت فعلی به جای اصلاح پیچیده یا abc ساده،ابتدای یک موج صعودی بسیار بلند باشد را بیش از قبل کرده است.

   ** امروز هم قمرو به عنوان
   تنها نماد شاخص قند و شکر (به جز قشیر - از تابلوهای اصلی بورس) از پیک اخیر خود رد شد، آن هم با قدرت و کاملا شارپ:

   قمرو روزانه و لگاریتمی 98/08/20:

   با عبور قیمت از از سقف اخیر، قدرت خریداران قمرو از میانگین گروه (شاخص) بسیار بیشتر نشان داده
   و به روشنی خود را از احتمال موج چهارم شاخص قند و شکر جدا کرده است. سهم به مانند قشیر و به پشتوانه واگرایی مثبت و موفق کلاسیک، افزایش شدید حجم نسبی معاملات و خصوصا سیگناالهای بسیار قوی تجمیعی و قصد یک رالی بلند دارد.

   از دیدگاه مهم پرایس اکشن قیمت از خطوط میانی شیف در مقیاس لگاریتمی نیز عبور کرده است (قرمز) و به مانند شاخص قند و شکر و شاخص کل هموزن فوق چنگال 50 درصد و خطوط هشدار آن برای این نماد نیز معتبر و هر عرضه ای فرصت بهینه قیمت/زمان برای ورود در نقطه ای کم ریسک و ابتدایی به نظر میرسد:
   بنده به شخصه خیلی کنجکاوم بدونم منشا بنیادین این سیگنالهای قشیرگونه و قدرتمند تکنیکال در قمرو از کجاست... اما خبر یا شایعه ای قوی برای افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی این نماد به گوش نخورده است. البته نکاتی مانند:

   1- پایین بودن مطلق سرمایه فعلی سهم (20 میلیارد تومان) و نسبی آن با ارزش بازار روز و سودسازی سهم،

   2 - به تعویق افتادن اجرای افزایش سرمایه از سود انباشه (مجوز 60 روزه سازمان بورس برای %23.5 و نهایتا %50، اسفند 97:

   [URL unfurl="true"]https://codal.ir/Reports/Decision.aspx?LetterSerial=YtrLPHgUQQQaQQQVsMfsd%2 BEk2SxQ%3D%3D&rt=0&let=45&ct=0[/URL]

   3- خانوادگی بودن و سابقه شفافیت نسبی آن،

   4- داشتن زمینهای شهری و کشاورزی قابل توجهی که سالهاست ارزیابی مجدد نشده است،

   که این نوع افزایش سرمایه یعنی از تجدید ارزیابی داراییه
   ا در قمرو را محتمل میکند.

   اما شک نباید داشت که قمرو نیز به مانند قشیر تحول بزرگی در خود دارد که به زودی رونمایی خواهد شد.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

   ** پی نوشت مهم: خدمت دوستان گروه عرض کنم به جز قشیر و قمرو که بر خلاف شاخص قند و شکر که به نظر وارد موج اصلاحی چهارم چند هفته ای ( البته صرفا در بعد زمان/حجم) شده است، کماکان در روند صعودی هستند، قچار و قپیرا نیز پتانسیل بالایی دارند که قبل از اتمام این موج احتمالی 4 شاخص قند و شکر وارد رالی مهمی شوند.

   * قچار و قپیرا را نیز مانند قشیر و قمرو تحت نظر مداوم داشته باشید که هر لحظه احتمال قفل شدن برای رالی صعودی بلند دارند.   ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 11-12-2019, 08:54 PM

   نظر


   • #78
    نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4672712, member: 49249

    عکس العمل کاهش حجم عرضه در قشیر (نسبت به حجم بالای جابجایی در پیکهای مینور اخیر)، تا 5-4 کندل روزانه و قطره چکانی دیگر میتواند ادامه داشته باشد. اما با اطلاعات جدیدی که کندلهای اخیر قشیر در اختیار بازار گذاشته است (از دید قیمت و الگو) به نظر میرسد تا مقاومت کلاسیک و نسبی 1540 (نیمه راه بر اساس محاسبات انتهای موج یا EOW) که نزدیک به تارگت حداقلی 1590 (چارت بالا و در خطوط معتبر عکس العمل قیمتی) به راحتی پیش رود..


    * پس تا این نقاط و با توجه به
    تحول شگرف تصفیه شکر خام در قشیر، هر فرصت ورودی مغتنم است.

    تارگت حداقلی حدود 2100 با مقاومت1750همچنان معتبر به نظر میرسد.


    سلام و صبح بخیر دوستان، قشیر در حال بازگشایی پس از کنفرانس است اما دیدیم که قبل از آن به دلیل قدرت سیگنالهای رالی خود به محدوده مقاومت 1540 تا 1590اصلا اعتنایی نکرد!

    حال اگر از محدوده ظاهرا !! مقاومتی 1740 تا 1780 هم عبور کند که بسیار محتمل به نظر میرسد، در کانال 2000 جایی بین 2100 تا 2400 منتظرش باشید.

    به امید روزهای بهتر...


    ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 11-13-2019, 11:00 AM

    نظر


    • #79
     سلام و روز بخیر دوستان عزیز، بدون شک تورم مضاعف بنزین 3 برابری!! مخصوصا در این رکود تورمی اصلا خوشایند ثبات کشور و مردمی که سهامدارن هم جزئی از آنها هستند، نیست.

     برای همین
     نکته ای عجیب و حتی مشکوک وجود دارد و آن اعمال همزمان و خشن سه حرکت است: 1- آغاز سهمیه بندی 2- افزایش نرخ سهمیه به میزان %50 و 3- افزایش 3 برابری!! نرخ بنزین آزاد که اصلا متناسب با شیب قبلی در جریان برای مدیریت مصرف یا قاچاق بنزین نیست. برای همین امیدوارم این شوک افراطی به خبر زیر ارتباطی نداشته باشد که دقیقا 24 ساعت قبل از افزایش جهشی نرخ سوخت اتفاق افتاد:


     سخنگوی قوه قضائیه: رسول دانیال زاده با طراحی پاسداران گمنام امام زمان(عج) به کشور بازگشت- اخبار اجتماعی

     سخنگوی قوه قضائیه با تایید خبر بازداشت رسول دانیال‌زاده گفت: این بدهکار کلان بانکی که در پرونده حسین فریدون به اتهام رشوه محکوم شده و گریخته بود با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان(عج) به کشور بازگشت.


     https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...AF%D8%B4%D8%AA


     * رسول دانیال زاده معروف به سلطان فولاد و اختلاس گر کلیدی 4000! میلیارد تومانی، دو روز پیش به سبک دستگیری عبدالمالک ریگی از خارجه و بیزینس کلاس هواپیمایی امارات به داخل کشور راهنمایی شد که مدرکی سخنگو از فساد روشن و گسترده در سطوح بالای دولت تدبیر است.

     اگر فرض کنیم تصمیم تدبیریها برای 3 برابر کردن بنزین از قبل با سایر ارکان نظام هماهنگ شده بود باید شیب مدیریت مصرف که بالاتر عرض شد بیشتر از این میبود: که تا دیروز کارتهای جایگاه داران هنوز 20 لیتر سوخت دهی 1000 تومانی عرضه میکردند و همچنین سیگنالهای سنگین ورود نقدینگی سنگین را به شاخص فرآورده های نفتی (حداقل به اندازه قشیر کوچک) را ایجاد میکرد که اصلا چنین چیزی دیده نمیشود، هیچ و حتی در دو سه هفته و روزهای اخیر این شاخص (فرآورده های نفتی و بیشتر نمادهای آن) روند صعودی خود را در بعد قیمت نیز حفظ نکرده و مانند بیشتر بازار در موج 4 به سر میبرند.

     بنابر این شواهد تکنیکال و پیرامونی بازار، احتمالا تمام این تصمیمات همین اخیرا و ناگهانی گرفته شده است.

     فردا در تابلوهای اصلی بورس و با این افزایش نرخ بنزین، با رشد برخی نمادهای بزرگ بورس (مثل پالایشگاهها) میبایست انتظار بازاری متعادل تا به شدت مثبت داشت. اما اگر بنابر احتمال واکنشی بودن تصمیم دولت در افزایش ناگهانی و 3 برابری! سوخت بر خلاف انتظار دیدیم کلیت بازار بورس منفی (دستوری!) است، نباید تعجب کرد.


     اما نهایتا و خوب یا بد اضافه شدن تورم ناشی از بنزین به تورم ارز ، رکود تورمی را سنگین تر میکند و بنا به نکته این که بارها با هم مرور کردیم تنها نقاط بازار بورس که دچار مشکل فروش نخواهد شد و حتی ممکن است بیش از پیش جذیب نقدینگی کنند همین گروههای قند و شکر، غذایی و مواد دارویی است.

     * فقط امید که شرایط معیشت برای مردم سخت تر از این نشود.     نظر


     • #80
      نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4682708, member: 49249

      سلام و صبح بخیر دوستان، قشیر در حال بازگشایی پس از کنفرانس است اما دیدیم که قبل از آن به دلیل قدرت سیگنالهای رالی خود به محدوده مقاومتی 1540 تا 1590اصلا اعتنایی نکرد! حال اگر از محدوده ظاهرا ! مقاومتی 1740 تا 1780 هم عبور کند که بسیار محتمل به نظر میرسد، در کانال 2000 جایی بین 2100 تا 2400 منتظرش باشید.

      به امید روزهای بهتر
      نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4682708, member: 49249

      از دست و زبان که برآید؟ کز عهده شکرش به در آید؟!

      باز هم تجمیع! در روند صعودی!! فرصت خرید عالی بود برای نمادی که بعد از چند سال از قفس آزاد شده و اخیرا یک باند مقاومتی بسیار مهم 1740 تا 1800 را شکسته است.


      با این حجم تجمیعی به نظر کف قیمتی قشیر به بالای 2400 صعود خواهد کرد.

      نوشته اصلی توسط Spinoza, post: 4687281, member: 49249

      سلام و و ارادت خدمت همراهان قدیمی، هزاران شکر که قشیر تارگتهای مجدد و حداقلی 1800 تا 2100 که از اواخر تابستان منتظرش بودیم را با قدرت و سرعت بالا محقق کرد و و هنوز انرژی و شتاب بالایی را برای خود نگه داشته است!، به امید خدا که فروشندگان و خریداران همگی با برکت و سلامتی از سود این روند حیرت انگیز بهره مند شوند. با حدود 30 میلیون! سهمی که در تنها دو کندل! روزانه هفته گذشته در قشیر جابجا شد بعید است سهامداران زیادی از ماههای اخیر در قشیر باقی مانده باشد. اما دوستان در نظر داشته باشند قشیر چندمین کار بزرگ و عجیب را انجام داده است یعنی به جای استراحت زمانی مورد انتظار روی 1800 (پست اول بالا) این محدوده را با جابجایی حجم بالا رد کرد.

      اگر در چارت بالا ببینید، 2100 هم یک تراکم پروجکشن قیمتی مهم است که قطعا شکسته شده است و این یعنی حرکت برای اوربیتال قیمتی بعدی... بنابراین
      اگر قشیر از مقاومت نه چندان قوی 2440 (ضعیف تر از محدوده 1750 تا 1800 که مانعی ایجاد نکرد) عبور کند میتواند به کانال 3000 ! وارد شود و این برای حرکت دادن سایر نمادهای بورسی شاخص قند و شکر که اکثرا درگیر موج 4 شده اند بسیار مفید است.
      این قدرت رالی قشیر را بنده تنها در شبندر و قزوین سالهای گذشته، و حرکتهای اخیر قثابت، قشکر، ستران، دزهراوی و ددام به یاد دارم. از دید بنیادی نیز، قشیر با واردات حدود 95 هزار تن شکر خام، تنها از محل تصفیه این حجم سنگین، حدود 100 تا 150 تومان سود خواهد ساخت که جدای سود بازرگانی وارادت و نقد شدن یارانه های تولید سالهای گذشته به واسطه آن است. به همه اینها سودسازی عادی از محل شکر چغندری 4050 تومانی و محصولات جانبی جهش یافته را اضافه کنید...

      شک نکنید خریداران بعد از محدوده 1800 میدانند که چه چیزی میخرند! و در این هم شک نکنید که سایر نمادهای قندی نیز تمام این پتانسیلها را داشته و تنها در حال آماده سازی بهد تکنیکال خود هستند و سست ترین آنها نیز تا حدود 6 هفته آینده وارد موج پنجم شاخص قند و شکر خواهد شد
      .
      سلام و ارادت دوستان، دیدگاه یا تنظیماتی را که به کف 2400 برای قشیر اشاره میکرد در چارت زیر میتوانید مرور کنید. آن را بدون حذف جزئیات به اشتراک گذاشتم که اگر دوست داشتید با زوم بالا یا در نرم افزار خود برای اعداد دقیق تر بررسی بفرمایید: تا اینجت با جابجایی حجم 74 میلیون!! سهم تنها در 5 روز کاری اخیر (در قالب یک پرچم مستطیل) بازار این کف جدید (محدوده 2400) را برای لیدر فعلی گروه قند و شکر به رسمیت شناخته است.

      ** اگر باز هم قشیر ما را با بالا بردن تارگت و کف قیمتی خود به بالای 4100 و "زودتر از سایر نمادهای قندی" شگفت زده کرد، نباید تعجب کنیم چرا که:

      هنوز دچار گسترش قیمت/زمان گن نشده و در بعد محاسبات نیز تناسب حجم و قیمت در این سهم بینظیر پیش میرود و نشانگر احتمال بالا برای رسیدن این موج گسترش یافته به تارگتهای زیر در زمان حداقلی است.

      آپدیت قشیر روزانه و لگاریتمی 98/09/11:

      در رالی در جریان قشیر، بازار با جابجایی حجم 74 میلیون!! سهم تنها در 5 روز کاری اخیر (در قالب یک پرچم مستطیل) کف جدید قیمتی در محدوده 2400 را برای لیدر فعلی گروه قند و شکر به رسمیت شناخته است. هدف اولیه 3070 برای کوتاه مدت و سپس 4150 تا حدود 18 کندل آینده با احتمال بالا برای سهم در دسترس بوده چرا که در بعد محاسبا ت تجمیع/توزیع حجمی و همچنین تناسبات حجم/ قیمت، کماکان بینظیر پیش میرود و نشانگر احتمال بالا برای رسیدن به تارگتهای فوق در زمان حداقلی است:

      http://s6.uplod.ir/i/00965/w29mgi4oqfv7.png

      ویرایش توسط Spinoza : https://www.traderha.com/member/25017-spinoza در ساعت 12-03-2019, 04:41 AM

      نظر

      پردازش ...
      X