اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ادعای طالبان مبنی بر توقیف 6.5 میلیون دلار و شمش‌های طلا از منزل رهبر مقاومت

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • ادعای طالبان مبنی بر توقیف 6.5 میلیون دلار و شمش‌های طلا از منزل رهبر مقاومت

  طالبان روز دوشنبه مدعی شد که 6.5 میلیون دلار و چندین شمش طلا در خانه امرالله صالح، معاون رئیس جمهور پیشین افغانستان، یکی از رهبران مخالف که در دره پنجشیر مقاومت شدیدی علیه اسلام گرایان نشان داد، یافت شده است.

  مشعل افغان، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، به خبرگزاری EFE اسپانیا گفت که آنها یک روز پیش، هنگامی که نیروهای امنیتی خانه صالح در پنجشیر را برای جستجوی سلاح و مهمات جستجو کردند، انباری از طلا و پول نقد را کشف کردند.

  آنها پول و طلای کشف شده را به فرمانده طالبان در منطقه تحویل دادند.

  طالبان کلیپی ویدئویی منتشر کرد که نشان می داد چندین جنگجو در حال شمردن پول نقد با دلارهایی هستند که در سه کیسه بزرگ در داخل خانه ای در پنجشیر، آخرین ولایت تصرف شده افغانستان قبل از تسخیر تمام مناطق این کشور توسط شبه نظامیان، قرار گرفته است.

  این فرمانده می گوید: "ما این مبلغ را به رهبری خود تحویل می دهیم. ما نباید به حقوق زنان بیوه و خون شهدا خیانت کنیم."

  سازمان شفافیت بین المللی می گوید که فساد به قدری در افغانستان رایج است که به تمام نقاط حکومت نفوذ کرده است.

  فساد فزاینده بر توانایی افغانستان در حفظ امنیت شهروندان و ارائه خدمات عمومی تأثیر منفی گذاشته است.

  صالح، 48 ساله، پیش از برکناری دولت اشرف غنی از سوی طالبان، معاون اول رئیس جمهور افغانستان بود.

  او پیشتر سالها به عنوان رئیس اطلاعات افغانستان خدمت کرده بود.

  صالح که خود را به عنوان رئیس جمهور موقت افغانستان اعلام کرد، پس از به دست گرفتن قدرت توسط طالبان در کابل در 15 آگوست، به پنجشیر فرار کرد.

  او و احمد مسعود، پسر 32 ساله مرحوم احمدشاه مسعود، در پنجشیر به شدت در مقاب طالبان مقاومت کردند.

  جبهه مقاومت ملی او در افغانستان بیش از سه هفته در برابر پیشروی طالبان مقاومت کرد تا این که اسلامگرایان بر آنها تسلط یافته و استان شمالی را در 6 سپتامبر تصرف کردند.

  پس از سقوط پنجشیر، اکثر رهبران مقاومت به کوه ها عقب نشینی کردند.

  اما در میان شایعاتی مبنی بر فرار صالح و مسعود به تاجیکستان، از محل اختفای آنها خبری در دست نیست.


  منبع
  https://pcmfa.net/%d8%a7%d8%af%d8%b9%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%a8%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d9%82%db%8c%d9%81-6-5-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d9%84%d8%a7/
پردازش ...
X