اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

گسترش استخراج غیرقانونی طلا در آمازون برزیل باعث آلودگی منطقه با 100 تن جیوه شده است

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • گسترش استخراج غیرقانونی طلا در آمازون برزیل باعث آلودگی منطقه با 100 تن جیوه شده است

  گسترش استخراج غیرقانونی معادن در برزیل طی دو سال گذشته باعث جاری شدن سیل جیوه به آبهای آمازون شده است. براساس تخمین های انجام شده مبتنی بر یک نظرسنجی رسمی، تخمین زده می شود 100 تن فلز مخدر اعصاب برای استخراج غیرقانونی طلا در منطقه در بین سال های 2019 و 2020 استفاده شده باشد.

  این طلا از کشور برزیل به کشورهایی مانند کانادا، انگلستان و سوئیس صادر می شد.

  در تحقیقات انجام شده با همکاری دانشگاه فدرال میناس گرایس، وزارت امور عمومی فدرال (MPF) 49 تن طلای شسته شده (به دست آمده به صورت غیرقانونی) را کشف کرد.

  بر اساس گزارش ها، فعالیت غیرقانونی معدنکاری طلا در 5 سال گذشته در منطقه بومی برزیل Yanomami در قلب جنگل‌های بارانی آمازون به شدت افزایش یافته است.

  Yanomami بزرگترین قبیله آمریکای جنوبی است که نسبتا جدا از جهان امروزی باقی مانده است. در این منطقه حفاظت شده که وسعتش به اندازه کشور پرتقال است، بیش از 26هزار و 700 نفر ، در نزدیکی مرز ونزوئلا زندگی می کنند.

  زمین این جنگل بکر که قرن های زیادی بومیان در آن سکونت داشته اند حاوی مواد معدنی با ارزش - از جمله طلا است.

  این در حالیست که شور و شوق برای طلای در دهه‌های اخیر سبب شده تا جنگل ها ویران، رودخانه ها مسموم و بیماری های مهلک برای قبیله ایجاد شود.

  امروز تخمین زده می شود که Yanomami بیش از 20هزار معدنچی غیرقانونی در سرزمینشان داشته باشند.

  اگرچه معدن در مقیاس اندک است، اما برای محیط زیست ویرانگر خواهد بود. چراکه فعالیت معدنی درختان و زیستگاه های محلی از بین می برند و از جیوه که برای جدا کردن طلا استفاده می شود در آب رودخانه ها نشت کرده و منجر به مسمومیت آب و زنجیره غذایی محلی می شود.

  یک مطالعه منتشر شده در ژورنال بین المللی تحقیقات زیست محیطی و بهداشت عمومی در سال 2018 نشان داده است در برخی از روستاهای Yanomami ، 92 درصد از ساکنان از مسمومیت جیوه رنج می برند که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکلات در رشد کودکان شود.
پردازش ...
X