اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

مزایای راهبردی طلا

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • مزایای راهبردی طلا

  چرا سرمایه گذاران به طلا متمایل شده اند؟

  طلا به دلیل ماهیت دوگانه خود هم به عنوان کالایی مصرفی و هم یک دارایی برای سرمایه‌گذاری، گزینه منحصر به فردی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. این بدان معناست که این فلز می تواند تنوع موثری را در دوره های آشفتگی مالی ایجاد کند و در عین حال، از افزایش تقاضای جواهرات و فناوری در دوره های رشد اقتصادی سود ببرد.


  روشی مؤثر برای جلوگیری از زیان سرمایه

  بر خلاف سهام، طلا در دوره های آشفتگی مالی گذشته عملکرد خوبی داشته و به عنوان یک تنوع دهنده و منبع نقدینگی عمل کرده است.

  از آنجا که طلا یک منبع کمیاب با ارزش است که به اعتبار دارنده آن بستگی ندارد، برای هزاران سال ارزش خود را حفظ کرده است. طلا به سرمایه گذاران کمک می کند ریسک هایی را که سایر دارایی های مالی به همراه دارند، مدیریت کنند و نقشی کلیدی در ایجاد یک دارایی متعادل و با ثبات تر ایفا می کند.

  اما در حالی که بیشتر دارایی ها تمایل دارند که همبستگی خود را با سهام در دوره هایی با عدم اطمینان زیاد در بازار افزایش دهند و اغلب، به دنبال هم سقوط می کنند، قیمت طلا در همین دوره ها معمولاً افزایش یافته است.


  گزینه ای انعطاف پذیر و در دسترس

  تصور طلا به عنوان یک دارایی سنگین و بی حرکت با واقعیت های امروز بازار طلا سازگار نیست. طلا آزادانه جریان می یابد و بیش از 180 میلیارد دلار از آن در طول روز معامله می شود که این رقم بسیار بیشتر از سایر دارایی های مالی عمده است.

  به دلیل نقدینگی آن، طلا هم در زمان رشد و هم رکود مفید است و اگر سرمایه گذاران دارایی های نقدینگی دارند که فروش آنها دشوار است، هنوز هم می توانند از طلا برای تأمین فوری نیازهای خود استفاده کنند.
  • از سال 1971، بازده طلا مشابه سهام بوده و عملکرد بهتری نسبت به اوراق بهادار داشته است.
  • در 20 سال گذشته، طلا از اکثر گروه های عمده دارایی بهتر عمل کرده است.
  • در 20 سال گذشته، تقاضای سرمایه گذاری جهانی طلا به طور متوسط سالانه 15 درصد افزایش یافته است.
  طلا از طریق ماهیت دوگانه خود به عنوان کالای مصرفی و سرمایه گذاری، در طول تاریخ، ارزش خود را حفظ کرده است. بر خلاف ارزهای بی پشتوانه، طلا قابل چاپ نیست، فقط استخراج می شود - این مسئله به خوبی توضیح می دهد که چرا این فلز به طور مداوم، بهتر از همه ارزهای اصلی بی پشتوانه عمل کرده است.


پردازش ...
X