Dec.2019.2-6#
https://t.me/PCMchannel

چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 2- 6 دسامبر، آخرین NFP سال و موارد دیگر.
نخستین هفته از آخرین ماه سال 2019 با رویدادهای برجسته ای بسته شد، مهم ترین آنها داده بسیار مهم NFPs بود. حرکت ارزها چگونه خواهد بود؟ در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.
هفته شکرگزاری شاهد درگیری چین و آمریکا بر سر لایحه هنگ کنگ بود که دونالد ترامپ با امضای خود آن را قانونی کرد. دلارآمریکا با سخنان ریاست فدرال رزرو این کشور، ژروم پاول درمورد اینکه (وضعیت) اقتصاد آمریکا را بسیار خوشبینانه می بیند، صعود داشت. داده آمریکا به راستی انتظارات بازار را برآورده کرد همراه با بهتر شدن داده GDP تا رقم 1.2% سالانه در سه ماهه سوم و با توجه به جهش در سرمایه گذاری، بهتر شدن سفارشات کالاهای بادوام در ماه اکتبر. ارقام خانه سازی تامیزان زیادی مثبت بود درحالیکه رقم ترجیحی تورم فدرال رزرو برای PCE core( شاخص بهای هزینه شخصی) رقم ضعیف 1.6% سالانه بود. نظرسنجی همه جانبه و مهم MRP از سوی YouGov در انتخابات انگلیس نشان از سقوط حزب محافظه کار بوریس جانسون داد درحالیکه صعود پوند محدود بود. داده تورم core حوزه یورو با بحث نسبت به مخالفت بانک مرکزی، جهش غیرمنتظره 1.3% سالانه داشت. باما همراه باشید.

PMI تولید کایشین چین: دوشنبه 1:45
این معیار مستقل بخش تولید دومین اقتصاد بزرگ جهان با رشد تا رقم 51.7 در ماه اکتبر، بازتابی از توسعه در سه ماه گذشته بوده است- که بهترین رقم از آپریل 2017 می باشد. انتظار افت نسبی تا رقم 51.4 را در ماه نوامبر داریم که در آن شاهد افزایش بی ثباتی درمورد روابط تجاری بودیم.

PMI تولید ISM آمریکا: دوشنبه 15:00
شاخص مدیران خرید ISM برای بخش تولید با ایستادن در رقم 48.3 در ماه اکتبر برآورده کننده انتظارات طی چهار ماه گذشته نبوده است- زیر آستانه 50 که توسعه و افت را از هم جدا میکند. احتمال بهبود در گزارش ماه نوامبر هست. این داده به عنوان نخستین رقم در گزارش مشاغل جمعه در اختیار قرار میگیرد. احتمال افزایش تا رقم 49.4 زیاد است.

تصمیم گیری نرخ استرالیا: سه شنبه 3:30
رزرو بانک این کشور نرخ بهره ماه نوامبر را دررقم 0.75% ثابت نگه داشت که این پس از کاهش تدریجی از رقم 1.50% طی سال بوده است. سخنان اخیر از رزرو بانک مستقر در کانبرا بیانگر این است که زمینه برای کاهش نرخ بیشتر فراهم است. هرچند ریاست رزرو بانک فیلیپ لاو و همکارانش احتمالا تا پیش از آغاز تعطیلات تابستان، تغییری در نرخ نقدینگی نخواهند داد. نشست های رزرو بانک استرالیا بار دیگر فقط در ماه فوریه نرخ ها را تنظیم میکند.

GDP استرالیا: چهارشنبه
اقتصاد این کشور رشد سالم 0.5% سه ماهه، هم در سه ماهه نخست و هم در سه ماهه دوم سال 2019 داشت. اعلامیه آینده سه ماهه سوم پیش بینی همسانی با همان رقم 0.5% است. اقتصاد این کشور اقیانوسیه تحت تأثیر نبردهای تجاری آمریکا/چین بوده است. درحالیکه آمار GDP آماده انتشار پس از تصمیم گیری رزرو بانک استرالیا است، بانکداران بانکهای مرکزی احتمالا، تقریبا داده را در اختیار دارند.

دستمزدهای غیرکشاورزی ADP آمریکا: چهارشنبه 13:15
بزرگترین سازمان ارائه دهنده گزارش اشتغال آمریکا برای بخش خصوصی، انتظارات را درمورد گزارش مشاغل دولت برآورده و حرکتی در بازارها ایجاد می کند. با نگاهی به ماه اکتبر ADP سود خالص 125k شغل را گزارش داد که دقیقا همین رقم انتظار می رفت. رقم مشابه را در اعلام ماه نوامبر احتمال می دهیم- 135k.

تصمیم گیری نرخ کانادا: چهارشنبه 15:00
به نظر می رسد که استفان پولوز ریاست بانک این کشور اقدامی برای کاهش نرخ نکند. بسیاری از اندیکاتورهای اقتصادی وضعیت خوبی دارند ودرحالیکه بهای نفت از رشد بازماند، در سطوح رضایت بخشی قرار دارد. بانک کانادا آخرین بار نرخ شبانه را در اکتبر 2018 تغییر داد و از آن زمان تصمیمی در این مورد گرفته نشده است. این مرتبه هم احتمالا همینطور است- با ثبات نرخ دررقم 1.75%.

PMI غیرتولید ISM: چهارشنبه 15:00
بررسی ISM داینامیک بخش خدمات با جهش چشمگیر 54.7 در ماه اکتبر، رشد غیرمنتظره ای داشت که بازتابی از رشد سالم است. صعنت به خوبی پیش می رود همراه با مصرف کنندگانی که باسرعتی بالا خرید میکنند. این گزارش ماه نوامبر شامل جمعه سیاه Black Friday می شد و احتمالا همچنان روند صعودی خوبی خواهد داشت. احتمال رسیدن به نمره 54.5 زیاد است. مؤلفه اشتغال اشاره ای به NFP است.

دستمزدهای غیرکشاورزی آمریکا: جمعه 13:30
اقتصاد آمریکا 128هزار شغل سودرسان در ماه اکتبر داشت که گرچه زیر رقم میانگین است ولی بالاتر از انتظار ما برای رقمی پایین بوده است که این هم ناشی از اعتصاب در کارخانه جنرال موتورز می شود. همچنین بازنگری های چندماه گذشته نشان داد که رشد شغلی به میزان قابل توجهی بهتر از گزارش اولیه بود همچنانکه بازنگری های صعودی 95هزار شغل را به حساب نیروی کار آمریکا افزود. درحالیکه رشد دستمزد ماهانه تنها 0.2%، درآمدها حدود 3% سالانه بود که نتیجه الهام بخشی است. NFP هدلاین رشد حدودا 183k، رشد دستمزد ماهانه حدودا 0.3% و درآمد سالانه حدود 3% بود.

گزارش مشاغل کانادا: جمعه 13:30
کانادا، پس از بهره مندی از ارقام بسیار قوی بازار کارگری در بسیاری از ماه های سال 2019، 1800 پوزیشن را در ماه اکتبر از دست داد که این، بدتر از حدانتظار بود. احتمالا در ماه نوامبر سود خالص را به دست می آورد همراه با صعود پیش بینی شده 15.9k. نرخ بیکاری در رقم 5.5% ماند و برآورده کننده انتظارات بازار برای رشد 5.6% است.

تمایلات مصرف کننده آمریکا: جمعه 15:00
ابهام و به هم ریختگی NFP آمریکا وقتی ارقام اولیه تمایلات مصرف کننده از سوی دانشگاه میشیگان منتشر شوند، از بین نمی رود. این معیار داینامیک اوایل دسامبر منتشر می شود پیش از تعطیلات کریسمس. پس از سقوط در ماه سپتامبر، اطمینان دوباره حاصل شد و در ماه نوامبر به رقم بالای 95 رسید. احتمال افت نسبی تا رقم 96.5 وجود دارد.
تمامی ساعات به وقت گرینویچ است.

http://pcmfa.net/
http://cabin.pcmfa.net/fa/register