Nov.2019.25-29#
https://t.me/PCMchannel

چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 25-29 نوامبر، غلبه داده سخت آمریکا و گفت و گوهای تجاری
دلارآمریکا با توجه به گزارشات نشست فدرال رزرو و اخبار معاملاتی، افت و خیزهای خود را دارد. داده ها با به روز رسانی GDP آمریکا، سفارشات کالاهای بادوام و موارد دیگر، در مرکز توجه قرار میگیرد. در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.

وضعیت کسب و کار IFO آلمان: دوشنبه 9:00
IFO(موسسه پژوهش های اقتصادی) اتاق فکری مرجع در بزرگترین اقتصاد قاره است و با بالغ بر 7هزار بررسی، ارزش قابل توجهی دارد. با نگاهی به ماه اکتبر، نظرسنجی نشان دهنده ثبات اطمینان تجاری بوده است با نمره 94.6. احتمالا شاهد بهبود حداقلی در گزارش ماه نوامبر هستیم.

رضایت مصرف کننده CB: سه شنبه 15:00
معیار تمایلات مصرف کننده CB از سقف گزارش شده افت داشته است ولی همچنان بالا است. رضایت منطبق با خرده فروشی است. رقم CB در ماه اکتبر به 125.9رسید و ممکن است اکنون و پیش از جمعه سیاه Black Friday ، بالاتر باشد.

GDP آمریکا: چهارشنبه 13:30
بنابر نخستین اعلامیه GDP سه ماهه سوم، اقتصاد آمریکا رشد حدودا 1.9% سالانه داشت. این نرخ افزایش در مدت مشخص اثری ندارد ولی در حوزه یورو و دیگر اقتصادهای پیشرفته، شاهد سطوح بالایی بودیم. صعود به سطح بالای 2%، دلار را بالاتر میکشد درحالیکه روند نزولی تا 1.5% احتمالا روی آن فشار وارد میکند.

سفارشات کالاهای بادوام آمریکا: چهارشنبه 13:30
درحالیکه گزارش GDP ، سه ماهه و تا پایان ماه سپتامبر است، آمار سفارشات برای ماه اکتبر است- بااین اوصاف تازه ترین گزارشات هستند. سرمایه گذاری در وضعیت آماده باش بوده و به اقتصاد آمریکا فشار وارد کرده است. با نگاهی به ماه سپتامبر، سفارشات کالاهای بادوام هدلاین افت حدودا 1.2% و سفارشات core سقوط حدودا 0.4% داشت. احتمال جهش در این ارقام زیاد است.

داده تورم حوزه یورو: جمعه 10:00
درحالیکه داده تورم حوزه یورو افت 0.7% داشته است- کاهش چند ساله- شاخص قیمت مصرف کننده core رشدی 1.1% داشت و سطحی است که محرک بانک مرکزی اروپا می شود. اکنون سطحی مشابه را احتمال می دهیم.

GDP کانادا: جمعه 13:30
کانادا گزارشات GDP خود را ماهانه منتشر میکند- داده هایی به روز در اختیار میگذارد. در دوماه گذشته، رقم رشد این کشور رضایت بخش نبود که تنها 0.1% در ماه اوت افزایش و رکود در ماه جولای داشت. داده سه ماهه با پایان ماه سپتامبر تصویر بهتری از اقتصاد کانادا در اختیار میگذارد. اکنون افزایش سرعت توسعه را احتمال می دهیم.
تمامی ساعات به وقت گرینویچ است.

http://pcmfa.net/
http://cabin.pcmfa.net/fa/register