اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل فاندامنتال بازار ارز سه‌شنبه 11 فوریه 2020

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • تحلیل: تحلیل فاندامنتال بازار ارز سه‌شنبه 11 فوریه 2020

  تحلیل فاندامنتال:
  • جفت یورو/دلار-آمریکا کاهش یافت، دلار-استرالیا/دلار-آمریکا رشد کرد و دلار-آمریکا/دلار-کانادا به مقادیر پیشین بازگشت
  • سجاد جاوید رئیس خزانه‌داری بریتانیا درباره روابط با اتحادیه اروپا لحنی مثبتی داشت
  • مؤسسه بارکلی پیش‌بینی خود درباره قیمت نفت برنت و وسترن تگزاس اینترمدیت را کاهش داد

  سهام‌های آمریکا و آسیا به دلیل اینکه از نگاه سرمایه‌گذاران گسترش ویروس کرونا متوقف شده است، با قیمت‌های بالاتری معامله شدند. میزان مرگ‌ومیر ناشی از ویروس به بالای 1000 نفر رسید و تعداد موارد تأیید شده مبتلایان نیز به بالای 40 هزار نفر افزایش یافت. نرخ مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا طبق تخمین‌های بلومبرگ حدود 1 درصد است.

  با این همه، بازار ارزها تحت تأثیر این توقف گسترش ویروس کرونا نیست. جفت یورو/دلار-آمریکا همچنان تحت فشار است و دیروز از 1.0950 به زیر 1.0920 رفت. این کمترین مقدار از سپتامبر 2019 به این سو است. این کاهش در ادامه نگرانی‌ها از ویروس کرونا و داده‌های اقتصادی اروپا است.
  در جای دیگر بازار ارزهای خارجی، جفت دلار-استرالیا/دلار-آمریکا 0.5 درصد صعود کرد و به بالای 0.6710 رسید. این افزایش به علت داده‌های وام‌های مسکن بهتر از حد انتظار بود. همچنین پس از 4 ماه قدرت دلار آمریکا، دیروز جفت دلار-آمریکا/دلار-کانادا به مرز 1.3300 در طول شب نزول کرد. این تغییر به دلیل داده‌های قوی‌تر از انتظار در مورد آغاز ساخت خانه‌ها و صدور مجوز آن‌ها بود.

  جفن پوند-بریتانیا/دلار-آمریکا دیروز نسبتاً پرنوسان بودند که کمترین مقدار این جفت 1.2872 و بیشترین مقدار نیز 1.2946 بود. این جفت در طول شب بین 1.2910 و 1.2920 در نوسان بود. رئیس خزانه‌داری بریتانیا، سجاد جاوید با لحن مثبت‌تری درباره توافق تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا صحبت می‌کرد و طبق گزارش‌ها از بخش خدمات مالی با اتحادیه اروپا می‌خواست که یک فرآیند برابر قابل اطمینان که در آن بتوان روابط پایداری با اتحادیه اروپا ایجاد کرد، ساخته شود. (بلومبرگ)

  مؤسسه بارکلی در طول شب گزارش اختصاصی خود درباره نفت را در طول شب منتشر کرد که در آن پیشبینی خود درباره قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۰ را ۳ دلار در هر بشکه کاهش داده است و به همین دلیل انتظار دارد نفت در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ با قیمت ۶۰ دلار در هر بشکه معامله شود. تیم تحقیقاتی ما خاطر نشان کرده است که «کاهش چشم‌گیر تقاضا به علت گسترش ویروس، یک افزایش تراز تجاری مورد انتظار در سه ماهه دوم، تصمیم‌های نامعلوم اوپک و مسیر آینده پس از سه ماهه اول و شرایط ناپایدار و سیال در لیبی» نااطمینانی‌هایی را در بازار نفت ایجاد کرده است.

  در بازارهای نوظهور، جفت دلار-آمریکا/لیر-ترکیه روز پرنوسانی را داشتند. پس از کشته شدن پنج سرباز ترکیه در حمله‌های سوریه به کاروان نظامی این کشور، این جفت به بالای 6.0000 رسیدند. ترکیه با هدف تلافی این حمله‌ها، به 115 هدف در سوریه حمله کرد (بلومبرگ). بازارها هر گونه تغییراتی را در این حوزه دنبال می‌کنند.
پردازش ...
X