اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چند باور و اشتباه رایج در رابطه با تحلیل تکنیکال

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • چند باور و اشتباه رایج در رابطه با تحلیل تکنیکال

  تحلیل تکنیکال فقط برای معاملات کوتاه مدت یا روزانه است


  این یک افسانه رایج است که تحلیل تکنیکال فقط مناسب معاملات کوتاه مدت و یا معاملات کامپیوتری با فرکانس بالا است. تحلیل تکنیکال حتی قبل از ظهور رایانه ها نیز رایج بود و بسیاری از بزرگان تحلیل تکنیکال از آن در معاملات و سرمایه گذاری های بلند مدت استفاده می کردند. تحلیل تکنیکال بازارهای مالی می تواند در تمام تایم فریم های زمانی از یک دقیقه تا یک سال مورد استفاده قرار بگیرد. تنها معامله گران حقیقی از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند


  علاوه بر معامله گران حقیقی و جزء، بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری نیز از تحلیل تکنیکال به منظور پیش برد اهداف سرمایه گذاری خود استفاده می کنند. بانک ها از تیم های متخصصی برخوردار هستند که وظیفه انجام تجزیه و تحلیل تکنیکال را بر عهده دارند. معامله با فرکانس بالا، که شامل حجم قابل توجهی از معاملات در بورس اوراق بهادار است، به شدت وابسته به مفاهیم تکنیکال است. درصد موفقیت تحلیل تکنیکال پایین است


  با نگاهی مختصر به لیست معامله گران و سرمایه گذاران موفقی که از تحلیل تکنیکال استفاده کرده اند، این افسانه به راحتی نقض می شود. بسیاری از سرمایه گذاران موفق با استفاده از تحلیل تکنیکال تواسنته اند به بازده بسیار بالایی در سرمایه گذاری های خود برسند. تجزیه و تحلیل تکنیکال، سریع و آسان است


  در اینترنت شایع شده است که تحلیل تکنیکال ساده و آسان و در عین حال بسیار سریع است. اگرچه بسیاری از افراد سرمایه گذاری اولیه خود را بر مبنای اندیکاتورهای ساده تکنیکال شروع می کنند، اما ادامه موفقیت در بازارهای مالی جهت کسب سود، نیازمند نظم و انضباط و استفاده از مفاهیم پیچیده تر تحلیل تکنیکال است. که این امر نیاز به زمان، تجربه و دانش دارد. تجزیه و تحلیل تکنیکال فقط یک قطعه کوچک از این پازل است.

  کلاس آنلاین زبان آلمانی

  نرم افزارهای تحلیل تکنیکال در کسب سود کمک می کنند


  متاسفانه، این سخن درست نیست. تبلیغات آنلاین زیادی برای نرم افزارهای ارزان و گران قیمت تحلیل تکنیکال وجود دارد که ادعا می کنند تمام تحلیل های تکنیکال را با نتیجه مطلوب برای شما انجام می دهند. علاوه براین، معامله گران مبتدی در بازارهای مالی با تمام ابزارهای ارائه شده در این نرم افزارها گیج می شوند. اگرچه نرم افزار تجزیه و تحلیل تکنیکال، بینش های مربوط به روند و الگوهای قیمت را فراهم می کند اما لزوماً سود را تضمین نمی کند. تفسیر نتایج تحلیل تکنیکال به معامله گر بستگی دارد. اندیکاتورهای تکنیکال را می توان در تمام بازارهای مالی بکار برد


  درحالی که ممکن است اندیکاتورهای تکنیکال برای برخی از کلاس دارایی ها، کاربرد داشته باشد، اما همیشه اینطور نیست. کلاس دارایی های خاص دارای الزامات خاص و مشخص هستند. سهام، معاملات آتی، کامودیتی ها و اوراق قرضه همه متفاوت هستند. باتوجه به نوسانات فصلی و حجم های مشخص در معاملات، برخی اندیکاتورها باید در یک نوع کلاس دارایی مشخص جایگزین شوند. اندیکاتورها را به اشتباه در انواع کلاس دارایی ها و بازارهای مالی به کار نبرید.

  تجزیه و تحلیل تکنیکال می تواند پیش بینی های بسیار دقیق قیمت را ارائه دهد


  بسیاری از تازه کاران، قول پیش بینی ۱۰۰ درصدی قیمت توسط ابزارهای تحلیل تکنیکال را می دهند. به عنوان مثال بسیاری از معامله گرانِ بی تجربه، یک سهام مشخص را با یک قیمت کاملاً دقیق برای دو ماه بعد پیش بینی می کنند. با این حال، تحلیلگران باتجربه، از ارائه قیمت دقیق در آینده اجتناب می کنند. در عوض آنها تمایل به تعیین دامنه قیمتی در یک بازه زمانی دارند. تحلیل تکنیکال در رابطه با احتمال است و چیزی را به طور دقیق مشخص نمی کند. تحلیل تکنیکال همیشه برنده است


  این یک افسانه است که نتایج تحلیل تکنیکال همواره درست است. تا زمانی که تمام اطلاعات در دسترس نباشد نمی توان به طور دقیق در این مورد قضاوت کرد. برای رسیدن به نتایج درست، ساختار معاملاتی دقیق نیاز است، به طوری که ابزار تکنیکال، ساختار را اجرا می کند. سودآوری همواره ترکیبی از ریسک و بازده است.

 • #2
  جالب بود و مفید . توصیه میکنم ۸ نگرش غلطی که نگاهمان را به بیت‌کوین تغییر می‌دهد رو هم مطالعه کنید.

  نظر


  • #3
   نوشته اصلی توسط burslover نمایش پست ها
   جالب بود و مفید . توصیه میکنم ۸ نگرش غلطی که نگاهمان را به بیت‌کوین تغییر می‌دهد رو هم مطالعه کنید.
   خواهش میکنم، ایشالا مفید بوده باشه براتون

   نظر


   • #4
    برای کسب تجربه میشه از نرم افزار شبیه ساز استفاده کرد؟

    نظر

    پردازش ...
    X