اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • نوشته اصلی توسط Spinoza نمایش پست ها
  خوب دوستان اگر در یک قاب واحد تکنیکال با تنظیمات مشابه، هر دو شاخص اصلی بازار همزمان ببینیم، پیش آگهی بازدهی یا سمت و سوی جریان نقدینگی به روشنی دیده میشود: آپدیت شاخص کل - هفتگی و لگاریتمی ، 98/04/15: به علت تقاضای بیشتر برای نمادهای کوچک مصون از رکود فروش یا نوسانات پیرامونی بازار، کماکان روند صعودی شاخص کل به قدرت شاخص کل هموزن، بازار نیست. برخلاف شاخص هموزن، شاخص کل در تلاش دوم نیز موفق به عبور از خط میانی فوق چنگال 50 درصد و لگاریتمی خود نشده است (فلشهای قرمز در چارت زیر). این در در حالی است که شاخص کل هموزن با عبور موفق از خط میانی ، بعد از خط عکس العمل 2 نیز ایستایی (چسبیده به سقف فوق چنگال با تنظیمات مشابه) خوبی برای ادامه مسیر را نشان میدهد. * البته و خوشبختانه اندیکاتور مهم و حجمی "نیرو" FI در شاخص کل کماکان صعودی، تایید کننده روند و بدون اخطار واگرایی منفی است:آپدیت شاخص کل هموزن - هفتگی و لگاریتمی ، 98/04/15: کماکان روند صعودی قویتری را در شاخص کل هموزن، نسبت به شاخص کل بازار، شاهد هستیم. شاخص کل هموزن با عبور موفق از خط میانی ، بعد از خط عکس العمل دوم نیز ایستایی (چسبیده به سقف فوق چنگال با تنظیمات مشابه) خوبی برای ادامه مسیر را نشان میدهد:
  <br><br>سلام و شب دوستان بخیر، تفاوت موج صعودی بزرگ اشاره شده و به امید خدا در پیش برای بازار بورس این است که بر خلاف رشد قبلی، این بار شاخص صنایع بزرگ نیز سیگنالهای حجمی (تجمیع هوشمند) رالی را صادر کرده اند و این یعنی خوشبختانه پول جدید و هنگفتی وارد بورس کشور شده است که گویا قصد جبران تورمی فوری دارد.نکته امیدوار کننده برای سهامداران نمادهای بنیادین و کوچک این است که با وجود اینکه ممکن است شاخص کل بخشی از عقب ماندگی و سستی خود نسبت به شاخص "کل هموزن" (نمادهای کوچک) را جبران کند، اما 1-این جریان نقدینگی کلان برای ماهها در بازار خواهد ماند و ادامه رشد مضاعف نمادهای سودساز و مصون از رکود فروش مثل قند و شکر را تسریع میکند 2- به دلیل قدرت سیگنالهای مجدد باز هم گروههای کوچک بنیادین مثل قند و شکر به لحاظ درصد رشد جلوتر خواهند بود.دلیل عرض بنده برای ورود پول جدید و بزرگ به بازار ، تحولات مثبت در تکنیکال محاسباتی نقدینگی هوشمند و چارت کلاسیک شاخص "کل" به شکل زیر است:شاخص کل هفتگی و لگاریتمی 98/06/30:بالاخره و در سومین تلاش شاخص کل نیز (به مانند شاخص کل هموزن) از خط میانی فوق چنگال 50 درصد (یا خط میانی شیف) عبور کرد که با فلشهای قرمز و سبز نمایش داده شده است. تارگت کوتاه مدت بعدی میتواند حدود 330000 واحد و در صورت ادامه بسیار محتمل رشد، هدف 395000 واحد درپروجکشن قیمتی 127 و پروجکشن زمانی 162 (4 تا 5 هفته آینده) نسبت به گام صعودی سال 97، میتواند محقق شود (مستطیلهای آبی).بر خلاف موج صعودی که از اسفند 97 آغاز شد و بیشتر بر نمادهای کوچک متمرکز بود، حرکت در پیش برای تمام شاخصهای بازار و صنایع مختلف آن به نظر میرسد که نشان ورود نقدینگی سنگین و جدید به بیشتر نقاط بازار دارد. وضعیت تکنیکال و درصد رشد شاخص کل هموزن نیزکماکان جلوتر از شاخص کل و بالای سقف فوق چنگال با تنظیمات مشابه میباشد:

  نظر


  • سلام.
   من چند روزه بازارمالی جهانی رو شنیدم. امروز هم داشتم برای ورورد به بورس مطلب مبخوندم که بازارمالی جهانی رو دیدم.
   میخواستم ببینم از کجا شروع کنم ؟ چطوری ترید کنم. اول میخوام با ترید مجازی شروع کنم. لطفا راهنمایی کنین .

   نظر

   پردازش ...
   X