اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.


با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

عملکرد بهتر نقره نسبت به طلا در سال 2021

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • تحلیل: عملکرد بهتر نقره نسبت به طلا در سال 2021

  به دنبال ثبت رکوردهای بالایی در مورد قیمت فلزات گرانبها و بهره برداری از مزایای بی ثباتی بازار سهام در سال گذشته، بانک سرمایه گذاری ubs سوئیس انتظار دارد که امسال، نقره عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته باشد.

  سال 2020 سالی استثنایی برای طلا بود که پس از یکی از درازمدت ترین روند افزایش قیمت در تاریخ، به رکورد بالای 2075 دلار در ماه آگوست رسید. با بدبینی ناشی از همه گیری بیماری کووید-19 که باعث کاهش ارزش جهانی سهام شد، سرمایه گذاران به طور فزاینده ای به طلا چشم دوخته اند- که معمولاً، اما نه همیشه، از نظر ارزش در دوره های ناآرامی های اقتصادی، ترقی می کند تا حساب های خود را تراز کنند.

  اکنون، با ادامه کاهش ارزش طلا در دوره ای یک ماهه، استراتژیست های تیم مدیریت دارایی جهانی بانک ubs هشدار داده اند که انتظار ندارند این ارزش فلز گرانبها مانند سال 2020 افزایش یابد، اما نقره باز هم امکان افزایش قیمت دارد - و ممکن است عملکرد بسیار ربهتری نسبت به طلا داشته باشد.

  با بهبود تدریجی وضعیت اقتصادی در سال 2021، بانک ubs سوئیس پیش بینی می کند که، به ویژه با توجه به تمرکز بیشتر سیاست گذاران بر انرژی های تجدیدپذیر و تلاش برای کربن زدایی در سال 2021، افزایش تقاضای صنعتی از قیمت نقره حمایت خواهد کرد.

  براساس داده های منتشر شده از سوی این بانک، بیش از 50٪ نقره مورد استفاده در مصارف صنعتی به صفحات خورشیدی و الکترونیک مربوط می شود، که هر دو برای حرکت به سمت دستیابی به فناوری سبز بسیار مهم هستند.

  استراتژیست های ubs انتظار دارند قیمت نقره تا پایان سه ماهه اول، به 30 دلار در هر اونس برسد و در نهایت تا پایان سال 2021، با قیمت 27 دلار در هر اونس، تثبیت شود. در حال حاضر، نقره با حدود 25 دلار در هر اونس معامله می شود.

  در همین حال، بانک ubs انتظار دارد که طلا برای جذب ورودی صندوق قابل معامله (etf) "کافی" برای حفظ قیمت ها بالاتر از 1900 دلار تلاش کند، و شرکت تخمین می زند که سال 2021، با کاهش سرمایه به میزان 2.5٪ پایین تر از سطح فعلی، با قیمت 1800 دلار در هر اونس به پایان خواهد رسید.

  بانک ubs اضافه کرد که کاهش مداوم ارزش دلار و نرخ بهره واقعی پایین باعث افزایش قیمت تمام فلزات گرانبها در سه ماهه اول سال 2021 خواهد شد، اما با بهبود وضعیت اقتصاد کلان و کاهش برنامه های تسهیلات کمّی توسط فدرال رزرو، و همینطور بانک انگلستان، طلا در سه ماهه دوم تضعیف خواهد شد.
پردازش ...
X